Cena
Nie ma się co oszukiwać – oryginalne perfumy marki o światowej klasie kosztują przeważnie sporo. Jeśli mamy możliwość zakupu perfum w cenie stanowiącej ułamek ceny produktu oryginalnego – to istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że są one „podróbką”.Oczywiście inaczej musimy patrzeć na ceny sklepów stacjonarnych w porównaniu z cenami sklepów internetowych. Sklepy stacjonarne z reguły nakładają sobie ogromne marże i mogą sobie pozwolić na przeceny nawet do 50%. Tu nie ma nic podejrzanego, ponieważ cena końcowa i tak jest wysoka.
Doświadczony klienci zgodnie zauważają, że są pewne progi cenowe (wyliczane na podstawie cen hurtowych), poniżej których nie można kupić oryginału. Warto o tym pamiętać. Zbyt niska cena proponowana przez nieznajomego sprzedawcę zawsze powinna wzbudzić naszą czujność.
Opakowanie
Jeśli cena upatrzonych przez nas perfum nie budzi żadnych podejrzeń – możemy pójść o krok dalej. Obejrzyjmy opakowanie, zwracając szczególną uwagę na detale. Czasami produkt oryginalny od fałszywki różni jedna literka, rozmiar czy styl czcionki, albo jej odcień. Nie jest trudno dać się oszukać. Dlatego najlepiej, jeśli mamy opakowanie oryginalnych perfum do porównania – wówczas mamy szansę zauważyć każdy szczegół.W naszych porównaniach nie pomijajmy żadnego szczegółu – ważne jest sprawdzenie każdej ze ścian kartonika.
Ważna jest także folia, w którą zapakowany jest kartonik. Sposób zapakowania, miejsce sklejenia oraz szerokość zachodzących na siebie folii mogą nam sporo powiedzieć na temat oryginalności produktu. Także ilość nadmiaru folii będzie odróżniała prawdziwe perfumy od podróbki. Tych cech jednak nie porównamy, nie mając w ręku oryginalnych perfum z pewnego źródła.
Flakonik
Tekturowe opakowanie nie budzi zastrzeżeń? Świetnie, ale to nie oznacza końca „dochodzenia”. Kolejnym etapem sprawdzania czy perfumy są oryginalne jest dokładne obejrzenie flakonika. Wielkość korka, kształt buteleczki, jej odcień i nadruk muszą w najdrobniejszych nawet detalach zgadzać się z wyglądem oryginału. Producenci oryginalnych perfum dbają o to, by każdy flakonik ich produktu wyglądał tak samo. Nie dajmy więc sobie wmówić, że inny niż na oryginale nadruk czy odcień czcionki jest wynikiem błędu w druku czy przeznaczenia produktu na rynek wschodnioeuropejski.Warto zwrócić uwagę na ogólny wygląd i sposób wykonania buteleczki oraz atomizera. Producenci oryginalnych perfum dokładają wszelkich starań, by ich produkt był doskonały i wart swojej ceny. Każdy szczegół jest więc dopracowany i wykonany z najwyższą precyzją. Tego nie można powiedzieć o falsyfikatach, które najczęściej przykuwają uwagę drobnymi, ale widocznymi, niedoskonałościami. Szkło bywa nie do końca przejrzyste, korek jest plastikowy, a kanty buteleczki ostre lub krzywe.
Pojemność
Zanim dokonamy zakupu – sprawdźmy jakiej pojemności flakoniki oferuje producent. Niektóre linie perfum dostępne są w buteleczkach po 30, 50 lub 100 ml, a inne tylko po 60, 75 i 125 ml. To istotny szczegół, który może nas uratować od zakupu fałszywki.Perfumy
Na samym końcu możemy pokusić się o sprawdzenie zawartości ocenianej przez nas buteleczki. Nie zawsze niestety mamy możliwość aplikacji, ale taki test może nam sporo powiedzieć na temat jakości oferowanego produktu. W perfumach oryginalnych wyczujemy trzy nuty zapachowe. Pierwsza nuta jest wyczuwalna od razu po aplikacji, natomiast dwie pozostałe – dopiero po kilku godzinach. W podróbce obecna jest tylko pierwsza nuta, a sam zapach znika stosunkowo szybko.Jeśli planujemy kupić oryginalne perfumy, powinniśmy zwrócić uwagę na każdy z wymienionych elementów. Przy jakichkolwiek wątpliwościach, co do oryginalności produktu, lepiej wycofać się z zakupu niż rozczarować.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego Euforia, który oferuje tylko oryginalne zapachy najpopularniejszych i cenionych producentów